LECZENIE
W naszym gabinecie leczymy zarówno drobne nieprawidłowości ustawienia zębów jak i poważne wady zgryzu. W leczeniu wykorzystujemy różne rodzaje aparatów ortodontycznych
potrafiących wyleczyć/zniwelować najtrudniejsze przypadki wad zgryzu, nieprawidłowego ustawienia nieprawidłowości zgryzowych - np. case study dot. progenii, laterogenii (patrz:

aparat ortodontyczny

)
:
 • Aparat ortodontyczny

  stały
  - zbudowany jest z zamków i pierścieni, które są przyklejone do szkliwa za pomocą kleju ortodontycznego. Do zamków wprowadza się łuk metalowy, który wywiera na zęby określoną siłę powodując ich przesuwanie. Zamki mogą być metalowe, porcelanowe w kolorze zęba, lub przezroczyste wykonane z kryształu. Jest często stosowany w leczeniu progenii.
 • Aparat ruchomy - zbudowany jest z akrylowej płytki, klamer i drucianych łuków. Może mieć wbudowane różne elementy dodatkowe, takie jak sprężyny czy śruby.
 • Aparaty Clear Aligner - to indywidualnie projektowana i wykonana dla pacjenta sekwencja przezroczystych nakładek. Noszone w określonej kolejności mają za zadanie poprawić ustawienie zębów. Nakładki są mało widoczne i estetyczne. Systemem CA można leczyć tylko niektóre wady, a efekt leczenia zależy od sumienności pacjenta.
Leczenie aparatami ortodontycznymi czasami wymaga zabiegów dodatkowych tj. gingiwoplastykii lub frenulektomii:
 • Gingiwoplastyka - zabieg mający na celu odtworzenie estetycznego kształtu dziąseł.
 • Frenulektomia - zabieg wycięcia nieprawidłowych przyczepów warg i policzków wykonywany techniką laserową w znieczuleniu miejscowym.
Wśród szerokiego wachlarza usług znajdą Państwo między innymi poniższe pozycje:
 • Wybielanie zębów - w celu zapewnienia naszym pacjentom zadowolenia z uśmiechu, oferujemy zabiegi wybielania zębów. Najczęściej stosujemy metodę nakładkową (nocną lub dzienną) na którą składają się dwie szyny wykonane laboratoryjnie dla pacjenta oraz indywidualnie dobrana ilość strzykawek z żelem wybielającym. Przeprowadzamy również zabiegi wybielania zębów martwych.
 • Leczenie bruksizmu - czyli podświadomego zaciskania i zgrzytania zębami, które może prowadzić do poważnych uszkodzeń zębów i tkanek okołozębowych oraz do zaburzeń stawu skroniowo żuchwowego. Jedną z głównych przyczyn bruksizmu jest stres i wzmożone napięcie mięśni twarzy. Zaburzenie to może towarzyszyć wadom zgryzu i zaburzeniom zwarciowym. W leczeniu bruksizmu wykorzystujemy różnego rodzaju szyny, laseroterapię, ultradźwięki oraz terapię manualną. U pacjentów ze szczególnie nasilonymi objawami stosujemy leczenie botoksem.
 • Refleksoterapia - masaż dający efekty terapeutyczne w takich dolegliwościach jak: wzmożone napięcie mięśniowe, bruksizm, dolegliwości bólowe stawu skroniowo-żuchwowego czy zaburzenia przewodnictwa nerwowego. Wpływa na poprawę kondycji skóry, działa antystarzeniowo oraz liftingująco. W naszym gabinecie refleksoterapię wykorzystujemy również w terapii ustno-twarzowej dzieci z zaburzeniami mowy i połykania.
Podsumowując naszą ofertę:
 • Zgrzytanie zębami, najczęściej w nocy - zwane również bruksizmem.. czy można całkowicie wyleczyć?
  Odpowiadamy: TAK i proponujemy atrakcyjne cenowo metody.
 • leczenie bruksizmu
  • Aparat ortodontyczny
  • - proponujemy aparaty ortodontyczne szeroką gamę aparatów ortodontycznych, ale ogólnie dzielą się one na dwa typy: ruchome i stałe.
   Typ zastosowanego aparatu ortodontycznego zależy od rodzaju wady, wieku pacjenta oraz higieny. Leczenie ortodontyczne (generalnie: leczenie wady zgryzu) służy nie tylko zachowaniu zdrowia zębów, przyzębia, stawów skroniowo-żuchwowych ale także dobremu samopoczuciu, niwelowaniu niektórych wad wymowy czy też po prostu uśmiechowi:)

leczenie wad zgryzu

Szanowny Użytkowniku!

Z dniem 25 maja 2018 r. zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem ich danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych").

Kto jest administratorem Twoich danych w serwisie ortodontika.pl ?

Począwszy od dnia 25 maja 2018 roku tzw. administratorem danych osobowych w niniejszym serwisie www jest firma Ortodontika, ul. 20 stycznia 1920r. 17/4, 85-081 Bydgoszcz.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe pozyskiwane są w ramach identyfikowania użytkownika podczas odwiedzin (data, adres ip, rodzaj przeglądarki internetowej). Korzystamy również z systemu Google Analytics firmy Google, dzięki któremu otrzymujemy informacje na temat oglądalności naszego serwisu. Nie gromadzimy Państwa danych kontaktowych w żadnej bazie, a formularz www umożliwia jedynie komunikację poprzez e-mail (nie wykorzystujemy tych danych do kampanii marketingowych, jedynie do kontaktu z Państwem w ramach przekazanych nam danych, na wyraźną Państwa prośbę). Dzięki temu w sprawny i wygodny dla Państwa sposób jesteśmy w stanie świadczyć nasze usługi dotyczące szeroko pojętej ortodoncji.

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem dane mogą zostać przekazane podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. dostawcom usług IT, podwykonawcom naszych usług, Zaufanym Partnerom oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania, gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Informujemy, że na naszej stronie internetowej - co zostało wspomniane wyżej - dane o ruchu użytkowników zbierane są przez firmę Google.

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw - skontaktuj się z nami w takim wypadku.

Zaznacz przycisk „Zgadzam się” jeśli wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Wyrażenie zgody jest dobrowolne , masz prawo do dostępu do swoich danych, ich poprawiania, a także wycofania udzielonej zgody w dowolnym momencie.

Zgadzam się
Nie teraz